اینستاگرام چیست؟

آیا دوست دارید در کل دنیا دیده بشوید؟

آیا دوست دارید بازاریابی محصول و یا خدمات خودتان را با بهترین کیفیت و کارایی انجام بدهید؟

آیا دوست دارید به بهترین تصاویر و ویدئوهای مربوط به مسئله موردعلاقه خود به‌سرعت نور دست پیدا کنید؟

آیا دوست دارید عکس‌ها و ویدئوهای خودتونو به اشتراک بزارید و از اونا بازخورد بگیرید؟

آیا دوست دارید بیزینس خودتونو از طریق اینستاگرام آغاز کنید؟

آیا دوست دارید حرفه‌ ای که در آن شروع به فعالیت کرده‌اید را گسترش بدید؟

آیا دوست دارید سئو و رتبه الکسای سایت خود را بهبود ببخشید؟

آیا دوست دارید … ؟

پاسخ تمام این سؤالات را با معرفی یک شبکه اجتماعی جامع و کاربردی به اسم اینستاگرام می‌دهیم. والان قبل از شروع مفصل مطالب مربوط به اینستاگرام ، به معرفی و بررسی تاریخچه این شبکه اجتماعی می‌پردازیم.

تاریخچه اینستاگرام

واژه اینستاگرام از دو کلمه (Instant Camera) و (Telegram) تشکیل‌شده است. این واژه به معنی پیام‌رسانی فوری از طریق عکس و دوربین است.
اینستاگرام به‌وسیله (کوین سیستروم ) و (مایک کریگر)در سال۲۰۱۰ میلادی و در ماه اکتبر خلق و راه‌اندازی شد. کوین سیستروم در ۳۰ دسامبر سال ۱۳۸۳ میلادی در نیویورک به دنیا آمد. در حقیقت کوین سیستروم یکی از اصلی‌ترین مؤسسات ایجاد این شبکه اجتماعی به شمار می‌آید و وی یکی از کارآفرین‌ها و مهندس نرم‌افزار آمریکایی است. آشنایی و ملاقات مایک و کوین سیستروم دردانشگاه استنفورد بود.
درواقع این شبکه اجتماعی زمانی شکل گرفت که این دو شخص روی پروژه چندمنظوره اچ‌تی‌ام‌ال۵ که (Burbn) نام داشت و مربوط به عکاسی با موبایل بود، بودند که در سان‌فرانسیسکو توسعه پیدا کرد.
مایک معتقد بود که این پروژه به برنامه فوراسکوئر شبیه است با این تفاوت که می‌تواند قابلیت‌های بیشتری داشته باشد. سپس تمرکز بر روی این پروژه ادامه پیدا کرد.

ارائه نسخه‌های اینستاگرام:

در ششم ماه فوریه سال ۲۰۱۰ اینستاگرام برای اولین بار به‌صورت رسمی برای سیستم آی‌او‌اس در اپ استور منتشر شد. طی مدت‌زمان اندکی در تاریخ سوم آوریل سال ۲۰۱۲ نسخه اندروید این برنامه منتشر شد و با رکورد دانلود بیش از یک‌میلیون بار در کمتر از یک روز به کار خود ادامه داد.
و اما درنهایت در ماه نوامبر سال ۲۰۱۲ از نسخه وب این شبکه اجتماعی رونمایی شد و دسترسی بهتری برای افراد از طریق بروزر ها فراهم کرد تا بهتر از اینستاگرام استفاده کنند ولی نسخه وب آن نسبت به نسخه آی‌او‌اس و اندروید، محدودیت‌هایی داشت. درسال ۲۰۱۴ نیز نسخه ویندوز موبایل این برنامه به‌صورت عمومی در دسترس قرار گرفت.

داغ ترین بحث این روزها چیست؟

شاید دانستن تاریخچه این شبکه اجتماعی همانند افزایش فالوور محبوب نباشد. چون الان هر کسی به دنبال معروف تر کردن پیج بیزنسی یا شخص در  اینستاگرام است پس برای اینکه از این ماجرا عقب نمانیم پیشنهاد میکنم حتما افزایش فالوور اینستاگرام را دنبال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان در مورد افزایش فالور  و استفاده از خدمات تولید محتوا و تولید موشن گرافیک ما، لطفا با ما تماس بگیرید.